Вакцинація дорослих проти дифтерії

vaktsinatsiya-vzroslykh-1Щеплення проти дифтерії та правцю, які роблять у дитинстві не забезпечують пожиттєвий захист від цих вкрай небезпечних інфекцій. Для того, щоб організм мав достатній захист дорослій людині необхідно раз у 10 років робити щеплення.

Вакцини для дітей та дорослих відрізняються. У «дорослих» вакцинах доза (кількість речовини, що має викликати імунітет), як правило в два рази менша. Їми щеплюють не тільки дорослих, але й дітей «не зовсім раннього віку» - деякі, наприклад АДП-М, застосовують для імунізації людей старше 7 років, інші, наприклад «Бустрикс»,  - старше 4 років. Літера «М» у назві вакцини АДП-М як раз вказує на те, що в ній міститься зменшена доза.

Вакцини для дорослих «лише від дифтерії» на практиці не застосовується. Реально використовується дифтерія+правець або дифтерія+правець+коклюш. Якщо ви плануєте найближчі роки заводити дитину – рекомендовано вакцинуватись також і від коклюша. Вакцини для профілактики коклюшу бувают цільноклітинні та додатково очищені «ацелюлярні». Після 7 років рекомендувано прививатись лише ацелюлярними.

Якщо в дитинстві ви не вакцинувались, або пропустили небхідну вакцинацію (в 26, 36 і т.д. років) необхідно отримати три дози – спочатку першу, через місяць – другу, через 6 місяців після другої дози – третя.

Додаткова вакцинація від коклюшу дифтерії та правця обов’язкова для вагітних. Комбінована вакцина (дифтерія+правець+коклюш) вводиться однократно при кожній вагітності у 2-му або 3-му триместрі (оптимально – у термін 26-37 тижнів). У любому випадку вакцинацію слід завершити не менше ніж за 2 тижні до запланованої дати пологів.

Щоб зробити щеплення потрібно декілька кроків, а саме:
1) звернутись до медичного центру до сімейного лікаря або терапевта;
2) пройти медичний огляд, лікар огляне слизові оболонки очей, рота, подивиться шкірні покриви, проведе термометрію (аналізи крові, сечі, калу, флюорографію, огляд гінеколога, тощо - НЕПОТРІБНІ)
3) після огляду, якщо у вас не виявили гострих проявів хвороби, необхідно підійти в кабінет щеплень та отримати щеплення. Вакцина вводиться внутрішньом’язово у дельтовидний м’яз.

В нашому кабінеті щеплень працюють дуже привітні, кваліфіковані і симпатичні медсестри. Щеплення проводять дуже професійно.