Вакцинація мандрівників

Вам захотілося пригод? Вам хочеться відвідати екзотичні країни?

Тоді вам обов'язково слід підготуватися до поїздки, щоб враження від відпочинку виявилися незабутніми від задоволення, а не від лікарняного кошмару!

Перед тим, як відправитися в ту чи іншу поїздку слід обов'язково ознайомитися з ризиками тих чи інших захворювань в країні планованого відпочинку. Обов'язково поцікавтеся про можливі ризики у туроператора, почитайте відгуки тих, хто вже побував в тій країні. Крім того, є країни, в які наявність щеплення від певних захворювань є обов'язковою умовою. Так що при відсутності медичної довідки вас просто не пустять на довгоочікуваний відпочинок.

Отже, давайте розберемося, як же правильно підготуватися до поїздки в чужу країну.

Перевірте, чи немає в даний момент в цій країні будь-яких епідемій. Якщо є, але ви все-таки вирішили їхати, то зробіть щеплення (при наявності такої можливості). Добре, якщо ви їдете в якусь європейську країну, а ось уявіть собі якусь африканську державу. Чи ризикнете ви поїхати без щеплень?

Рекомендовані щеплення для поїздки в будь-яку іноземну країну світу:
- щеплення проти гепатиту А і В
- правця, дифтерії
- поліомієліту
- черевного тифу та менінгіту.

Рекомендовані щеплення для відвідування різних куточків світу:

Європа. Це регіон з досить низьким ризиком інфекційних захворювань. Але тим не менше ВООЗ рекомендує мандрівникам зробити попередньо щеплення проти правця, дифтерії і поліомієліту. Якщо ви збираєтеся відвідати балканські країни, то вам знадобиться вакцинація від гепатиту В.

Азія. Цей регіон вже не настільки безпечний як Європа. Тут, крім щеплень проти правця, дифтерії і поліомієліту вам знадобиться зробити ще й проти черевного тифу і гепатиту А і В (особливо важливо це для тих, хто вирушає в Індонезію, Гонконг, Ізраїль, Таїланд і Філіппіни).

Африка і Південна Америка. Для го, щоб відвідати ці країни, вам обов'язково доведеться пройти вакцинацію проти гепатиту А і В, жовтої лихоманки, дифтерії, правця, поліомієліту та черевного тифу.

Північна Америка, США, Канада, Гваделупа. У цих країнах досить низький епідеміологічний поріг, тому досить рекомендованих щеплень проти правця, дифтерії і полімієліту.

Щеплення, які є обов'язковими для відвідування тієї чи іншої країни світу:

- Індія, Африка, Азіатські країни- вакцина проти гепатиту А (Хаврикс або комплексна вакцина Твінрикс). Перша доза вакцини робиться за два тижні до планованої поїздки. Таким чином, ви зможете захиститися від хвороби на період від 6-ти до 18-ти місяців. Через півроку вводиться друга доза вакцини, яка створить імунітет на 15-20 років

- Саудівська Аравія - вакцина проти менінгококової інфекції
(Менактра). Зробити щеплення необхідно за два тижні до поїздки за кордон. Ця щеплення буде захищати вас від 3-х до 5-ти років

- Центральна Європа (сільська місцевість з травня по вересень) - вакцина проти кліщового енцефаліту (ФСМЕ Імун). Щеплення виконується в два заходи. Інтервал між щепленнями один місяць. Якщо третю дозу ввести через рік, то у вас буде імунітет на період від 3-х до 5-ти років

- В'єтнам, Китай, Непал, Лаос - вакцина проти японського енцефаліту (реєстрація вакцини в Україні відсутня). Вакцинація робиться в три етапи: на 1-й, 7-й і 30-й день. Остання щеплення виконується не менш ніж за 10 днів до призначеної дати від'їзду

- Таїланд, Китай, Індія, В'єтнам, Південна Америка - вакцина проти сказу (Індіраб, Верораб).
Вакцинацію проводять за графіком 1-й, 7-й і 21-й день. Захищати таке щеплення буде вас протягом трьох років.

- Африка, Австралія, Східна Європа, країни Азії - вакцина проти черевного тифу (Тіфім Ві).
Щеплення виконують за 1-2 тижні до передбачуваної поїздки. Імунітет від щеплення виробляється на період від 3-х до 5-ти років.

Якщо не почати лікування вчасно, хвороба може викликати досить негативні наслідки. У групі ризику знаходиться кожен житель планети, який навіть на короткий період часу змінює місце свого проживання. У разі відсутності страхового медичного полісу, медичну допомогу іноземним громадянам надається тільки з повною оплатою послуг на місці.