Реабілітолог (масажист)

               Масаж - унікальний метод впливу на організм. Особливо це стосується дітей до року. У цей період дитина активно розвивається, остаточно формуються органи та всі системи організму. За перший рік дитина виростає приблизно на 30 см - безпрецедентна за швидкістю надбавка в зростанні становить в середньому 60%, а також налаштовує свою вагу при народженні. Ніколи в житті малюк більше не буде рости так активно.

               Масаж є якраз тим способом підтримки і стимуляції, який можна запропонувати в самому ранньому віці.

                Дитячий масаж є відмінним засобом для підтримки формування імунної системи, особливо у дітей раннього віку; діти, які регулярно відвідують сеанси масажу, набагато стійкіше до ГРЗ і взагалі схильні до меншої захворюваності. Позитивний вплив масаж надає і на механізми травлення, тому його нерідко призначають при різних порушеннях функцій шлунково-кишкового тракту. Крім цього, масаж є ефективним засобом профілактики різних порушень опорно-рухового апарату. Доведено позитивний вплив дитячого масажу на центральну нервову систему через розташовані на шкірному покриві нервові рецептори, що допомагає усунути розлади сну, харчування і проблеми з промовою.

                Масаж розширює судини, збільшує приплив крові до м'язів і внутрішніх органів, а також рефлекторно стимулює нервову систему. За допомогою гімнастики малюк вчиться правильно виконувати рухи. До того ж ефект від дитячого масажу, як правило, яскраво виражений і проявляється практично відразу після проведення курсу, а іноді і після першої процедури.

                Однак перед тим, як приступити до масажних процедур, необхідно пройти хоча б мінімальне медичне обстеження і проконсультуватися з педіатром, ортопедом, неврологом, оскільки при деяких захворюваннях і станах масаж для новонароджених протипоказаний.

               У будь-якому разі не можна проводити подібні процедури при підвищеній температурі тіла, захворюваннях шкіри, гострих інфекційних захворюваннях, а також в день щеплення.

                Чи необхідний  масаж здоровим дітям?

               Ще зовсім недавно масаж призначався за суворими показаннями. Існував певний список захворювань, при яких він був необхідним. Однак ситуація зараз абсолютно протилежна: масаж призначається абсолютно здоровим дітям. При цьому за рік здоровій дитині рекомендується в ідеалі провести 3-4 курсу масажу по 10 процедур. Якщо ж дитині поставлено будь-якої діагноз, то масаж проводиться за призначенням лікаря. Кількість курсів масажу визначається індивідуально.

                Приводьте свого малюка до нас на масаж і фахівці медичного центру «Натус» зроблять ці сеанси корисними для Вас та Вашої дитини.