Оформлення висновків про тимчасову непрацездатність
ОФОРМЛЕННЯ ВИСНОВКІВ ПРО ТИМЧАСОВУ НЕПРАЦЕЗДАТНІСТЬ |
З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров'я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Відтепер пацієнти не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а захворівши - мають змогу повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного.
Як виглядає оформлення е-лікарняних?
Тепер жодних бланків, де зазначено чим ви хворіли! Якщо ви захворіли, насамперед потрібно звернутися до лікаря, який проведе медичний огляд та призначить лікування. Якщо виявиться, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно “піти на лікарняний”, лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Цей електронний документ підтверджує вашу непрацездатність протягом прогнозованого періоду. І на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (далі - МВТН) буде сформовано ваш електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності |
![]() |
Як отримати е-лікарняний? 1. Звернутися для медичного огляду до лікаря (у випадку підтверженого ковід-19, лікар формує лікарняний онлайн). Лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує електронний медичний висновок у Реєстрі медичних висновків (МВТН). 2. МВТН з моменту накладання на нього КЕП лікаря автоматично передається з електронної системи охорони здоров’я до Електронного реєстру листків непрацездатності. 3. На підставі МВТН формується листок непрацездатності. Електронний листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер і надійде роботодавцю пацієнта в його кабінет страхувальника і самому пацієнту в його особистий кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду. 4. Дані електронного листка непрацездатності надходять до Реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України у закритому вигляді та відразу відображаються в Електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) у відповідному статусі. 5. Через 7 днів після закриття електронний лист переходить у статус “Готовий до сплати”. На підставі сформованої заяви-розрахунку за даними Реєстру страхувальник може робити виплату. |
На що варто звернути увагу у лікаря, коли “йдеш на лікарняний”?
Під час створення лікарем МВТНа пацієнтам рекомендується перевірити коректність введеної лікарем інформації. А ще важливо отримати смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров'я. Якщо не отримали - перевірте актуальність внесеного в систему номера телефону. Отримане повідомлення міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.
Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформлено успішно?
Фактом підтвердження успішного формування електронного лікарняного є отримання другого смс-повідомлення, цього разу - від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.
В яких випадках Вам можуть не прийти 2 смс-повідомлення?
Від електронної системи охорони здоров'я не прийде смс-повідомлення якщо:
у системі неактуальний ваш номер телефону,
ви не обрали цей спосіб комунікації,
у вас змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря,
якщо МВТН був помилково створений не вам.
Від пенсійного фонду не прийде смс-повідомлення якщо:
ви не зареєструвалися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду та не обрали цей спосіб комунікації,
в особистому кабінеті неактуальний номер телефону,
ви офіційно не працевлаштовані та в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ,
ви не є застрахованою особою і ваші дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб,
ваш роботодавець не подав ваші дані для внесення в РЗО.
Якщо електронний лікарняний не був сформований, у такому випадку вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що "запис не знайдено", а пацієнт є застрахованою особою необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України - телефон 0 800 503 753.
Де перевірити, чи відкритий е-лікарняний?
- на Порталі Пенсійоного фонду України та у розділі “Застрахованим особам”, натиснувши на іконку “Дані з Електронного реєстру листків непрацездатності” в особистому кабінеті. Ви також можете зареєструватись на порталі ПФУ і отримувати смс-повідомлення із відповідною інформацією про е-лікарняні.
ПОРТАЛ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
- на порталі (увага, не у додатку) Дія. На порталі Дія можна перевірити, чи був сформований МВТН конкретній особі. Для цього необхідно на порталі ввести номер запису про сформований медичний висновок та інформацію про особу, яку потрібно ідентифікувати.
Чи потрібно друкувати е-лікарняний та надавати роботодавцю будь-які паперові підтвердження хвороби?
Ні, не потрібно друкувати е-лікарняний та надавати роботодавцю будь-які паперові підтвердження тимчасової непрацездатності.
Як мій роботодавець дізнається, що я на лікарняному?
Ви маєте повідомити про відкриття е-лікарняного свого роботодавця будь-яким зручним обом способом, наприклад, телефоном.