Патронаж новонароджених

Вітаємо Вас з появою малюка.

Ви станете найкращою матусею!

Перший місяць життя крихітки – час адаптації, як для малюка, так і для матусі. А щоб з першого дня все проходило без лишніх проблем та дискомфорту, варто заздалегідь попіклуватись таким важливим питанням, як патронаж новонародженого!

Патронаж новонародженого це лікарський догляд вдома. А патронаж новонародженої дитини – це спеціальна програма, яка передбачає домашній догляд лікаря за малюком у перші місяці життя.

Перший візит лікаря новонародженого, як правило, найдовший, адже це знайомство лікаря не лише з малюком, але і з батьками. Фахівцеві необхідно зібрати повну інформацію про молоду маму, малюка. Саме з цієї причини перший візит лікаря триває близько години. Крім того, ви можете надіслати виписку з пологового будинку, аналізи, які були зроблені, на нашу електронну адресу, аби лікар перед візитом ознайомився заочно з маленьким пацієнтом, та більше часу приділив на спілкування та відповіді молодої матусі, аніж збір анамнезу.

 

Що буде під час візиту:

При первинному патронажі новонародженого лікар проведе повний огляд немовляти, під час якого зважує та вимірює його, оцінює стан шкіри, голови, симетричність, зів і грудну клітину. Лікар також оцінює тонус м'язів дитини, його рефлекси та гнучкість.

Дає детальну інформацію про те, як доглядати за малюком, проводити профілактику небезпечних станів, організувати режим сну, розповість про всі ньюанси, що стосуться важливих моментів першого року життя малюка:

- як створити оптимальний мікроклімат – якою має бути температура та вологість в кімнаті малюка, де краще поставити ліжечко

- гігієна новонародженого – обговорення кількості годувань (за вимогою чи по режиму), як організувати режим сну, рекомендації стосовно зарядки, масажу

- прогулянки – коли потрібно починати, скільки гуляти і в яку погоду, як правильно одягати малюка

- питання вакцинації – календар щеплень малюка та стратегія «Кокон» (вакцинація осіб, що знаходяться в щільному контакті з новонародженим)

 

Якщо з грудним годуванням у мами виникають проблеми, лікар надасть поради як прикладати дитину, як правильно зціджувати молоко, аби зняти тяжість та огрубіння грудей,  огляне молочні залози. Крім того, молодій мамі, якщо вона сумнівається в правильності свого раціону, будуть надані рекомендації про перелік продуктів, дозволених в період становлення лактації. При необхідності лікар показує, як чистити малюкові очі, вушка і носик, як підстригти нігтики на маленьких ручках і ніжках. При другому і наступних відвідувань лікар-педіатр знову уважно оглядає новонародженого, оцінює, чи правильно він розвивається, чи добре додає у вазі, при необхідності проводить контрольне вигодовування, перевіряє, як йде загоєння пупкової ранки; обговорює з мамою можливі проблеми малюка (зригування, коліки, запор, молочниця), проводить бесіду про профілактику рахіту, відповідає на запитання.

Після детальної бесіди з батьками, лікар дає оцінку фізичному та нервово-психічному розвитку дитини, складає прогноз здоров'я. Також, при необхідності, лікар направить маленького пацієнта на консультації до вузьких спеціалістів: невролога, офтальмолога, ортопеда тощо.

 

Програма патронажу розрахована на 3 візити лікаря додому протягом місяця – аби разом спостерігати, як росте та розвивається ваш малюк.

За необхідності можна замовити додаткові консультації.

Вартість програми – 2000,00 грн

Додатковий візит – від 500,00 грн (в залежності від району)

Тривалість первинного візиту – 60 хв, наступні 2 візити – 45 хвилин

 

          У подарунок до програми патронажу входить складання графіку вакцинації для малюка обов'язкових та рекомендованих щеплень та його батьків.