ЕЛАСТОГРАФІЯ

Еластографія – один із найсучасніших методів ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити пружність тканин. Це корисний інструмент для дослідження поверхнево розташованих органів (молочних та слинних залоз, лімфовузлів, м'яких тканин), а також оцінки ступеня фіброзу при хронічних захворюваннях печінки.

Еластографію називають «віртуальною пальпацією». Еластичні (пружні) властивості тканини змінюються при різних захворюваннях та при старінні. За допомогою ультразвукового датчика досвідчений лікар ніби «промацує» орган.

Після комп'ютерної обробки інформація передається на екран монітора, де ділянки з різними механічними властивостями відображаються різним кольором. Таке зображення називається "еластограма". У досліджуваному обсязі тканин можливо провести кількісні вимірювання та, шляхом порівняння з еталонними значеннями, зробити висновок про наявність патології та її характер

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДО ЕЛАСТОГРАФІЇ
Підготовка до нього аналогічна підготовці до звичайного УЗД (зокрема, дослідження, як правило, виконується суворо натще).

Запис на прийом