КОМПЛЕКСНЕ УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ ТА ЗАОЧЕРЕВИННОГО ПРОСТОРУ (НИРКИ ТА НАДНИРНИКИ)

УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору – ефективний комплексний метод візуальної діагностики захворювань органів черевної порожнини (підшлункова залоза, селезінка, печінка, жовчний міхур та жовчні протоки), нирок та надниркових залоз. Особливістю дослідження є його висока інформативність, одномоментність оцінки кількох органів та систем, швидкість проведення та абсолютна безпека, що дозволяє виявляти захворювання на ранньому етапі, а також оцінювати їх перебіг у динаміці, у тому числі при вагітності.

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДО УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ, ТРИПЛЕКСНИМ СКАНУВАННЯМ

Дослідження проводиться на голодний шлунок, останній прийом їжі допускається за 5 годин. Перед дослідженням не можна курити та жувати жувальну гумку. Попередьте лікаря заздалегідь, якщо ви приймаєте ліки. Якщо діагностика призначена в плановому порядку, то за пару днів до неї необхідно відмовитись від продуктів, що провокують вздуття. До них відносяться чорний хліб, капуста, солодка їжа, фрукти, сирі овочі, багаті рослинною клітковиною, алкоголь, молоко та газовані напої та інші продукти, що визивають метеоризм. Пацієнтам з зайвою вагою за 2-3 дні до дослідження необхідно приймати препарати, подавляючи газоутворення – активований вугіль, фестал, еспумізан та ін.. Клізму робити заборонено.
Вцілому для всіх категорій пацієнтів рекомендовано за 2-3 дні до процедури перейти на без шлакову дієту.
Важливо: не можна робити УЗД органів черевної порожнини після гастро- та колоноскопії.

Для тих, у кого виявлено сахарний діабет, УЗД рекомендовано робити зранку. Якщо пацієнт прийде у другій половині дня, то за 4 години до дослідження він може легко перекусити – сухарик, чай.

При екстренній ситуації (гострий живіт, коліки) дослідження черевної порожнини та нирок проводиться без підготовки.
Дослідження судин черевної порожнини без попередньої підготовки не проводиться.

Запис на прийом