УЗД СУГЛОБІВ

УЗД суглобів є одним із найбільш інформативних методів візуалізації їх структури та оцінки стану суглобового апарату. До того ж ультразвукове обстеження характеризується доступною ціною та безпекою (відсутнє променеве навантаження), у зв'язку з чим лікарі віддають перевагу саме цьому виду діагностики, відмовляючись від призначення традиційного рентгену.
Показання для УЗД суглобів
Вважається, що УЗД використовується лише для дослідження органів та так званих «м'яких» структур організму (м'язових тканин, зв'язок), а для кісток та суглобів потрібен рентген. Але насправді при обстеженні суглобового апарату УЗД не менш інформативний, а в окремих випадках навіть здатний замінити більш дорогу процедуру МРТ.

За допомогою УЗД можна ретельно вивчити зони, що викликають занепокоєння пацієнта. Фактично для цього досить легко натискати на суглоб УЗ-датчиком.

Цей вид УЗД показаний при таких скаргах пацієнта:
суглобові болі;
обмежена рухливість;
набряклість, почервоніння, збільшення суглобової сумки та інші ознаки запального процесу;
хрускіт під час руху;
отримані травми (причому це стосується як свіжих, так і давніх ушкоджень);
м'язові болі.
Крім того, УЗД суглобів рекомендується зробити при порушеннях обмінних процесів, наявності надмірної ваги або аутоімунних захворювань в анамнезі.

Є й додаткові показання для УЗД залежно від локалізації проблеми:

УЗД колінного суглоба роблять зазвичай при травмах або наявності підозр на артрит, накопичення рідини в коліні;
УЗД променево-зап'ясткового суглоба рекомендовано при розривах сухожиль, тіносиновіте - хронічному запальному захворюванні рук;
УЗД ліктьового та гомілковостопного суглоба, як правило, потрібно при спортивних травмах;
Обстеження гомілковостопного суглоба дозволяє виключити розриви зв'язок;
УЗД тазостегнового суглоба потрібно при підозрі на артроз, синовіт, розриви м'язів, а плечового – для діагностики травм та/або запальних патологій, таких як бурсит або тендиніт.
Протипоказання та підготовка до УЗД суглобів
Спеціальних підготовчих процедур не потрібні. Єдиний важливий момент – не виконувати внутрішньосуглобові ін'єкції кілька днів перед УЗД (4-5 діб).

Абсолютних протипоказань теж немає, а до відносних можна віднести шкірні ушкодження різного характеру у зоні обстеження. У зв'язку з відсутністю променевого навантаження діагностику ультразвуком за необхідності можна виконувати повторно. А ще процедура УЗД проста, комфортна для пацієнта, що займає мінімум часу.

Запис на прийом