Вакцинація

(067)  328-50-93

ДОСТУПНІ ЦІНИ НА ВАКЦИНАЦІЮ

На сьогоднішній день вакцинація - це одне з найбільш ефективних і доступних засобів захисту проти інфекційних хвороб, які можуть викликати серйозні захворювання перш, ніж щеплення були доступні. У всьому світі відсутність щеплень у дитини зараз свідчить про те, що батьки погано піклуються про свого малюка. У нашій же країні батьки боятися вакцинувати дітей, і у багатьох з них відсутність щеплень у дитини є предметом особливої ​​гордості.

КАЛЕНДАР ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

*чинний, затверджений МОЗ України

 

 

До Національного календаря внесені щеплення від 10 інфекційних хвороб. Більшість із них проводяться у ранньому дитячому віці. Якщо ви чи ваша дитина з певних причин пропустили планове щеплення, варто якнайшвидше наздогнати графік імунізації. Це може врятувати життя.

 

РЕКОМЕНДОВАНІ ЩЕПЛЕННЯ

дітям, дорослим, мандрівникам

 

 

 

ПІДГОТОВКА ДО ЩЕПЛЕННЯ

Не потрібно змінювати звичний спосіб життя. Дотримуватися дієти, проходити обстеження, приймати ліки, здавати аналізи крові або сечі НЕ ПОТРІБНО. Дитині – НЕ ВВОДИТИ в меню нові продукти харчування за 1-2 дні до вакцинації

 

Перед проведенням щеплення лікар здійснює огляд дитини та оцінює загальний стан її здоров’я. Важливо розуміти, що дитина може хвилюватись і тривожитись щодо процедури вакцинації, потребувати психологічної підтримки. Щеплення захищає здоров’я вашої дитини, тому ваше завдання – підготувати дитину до процедури, в ігровій формі пояснити особливості вакцинації.

Розпочати психологічну підготовку дитини до щеплення варто одразу, як ви приймете рішення про вакцинацію. Як саме це зробити?

  • Обговоріть із дитиною процедуру, яку вона проходитиме, завчасно. Дайте відповіді на всі запитання, які можуть її цікавити.
  • Опишіть дитині кожну дію медпрацівника, поясніть навіщо обробляти місце уколу, як працює шприц тощо. Можна разом переглянути мультфільм чи спеціальні відео про вакцинацію дітей.
  • У жодному разі не наголошуйте на тому, що укол безболісний – це буде брехнею. Краще розкажіть, що лише так вакцина зможе потрапити у її організм і допомогти йому протистояти захворюванню.
  • Говоріть у позитивному ключі, ставте себе, вакцинованих маму або тата, у приклад.
  • Візьміть із собою до медзакладу улюблену іграшку чи річ дитини, яка може дати їй відчуття комфорту та відвернути увагу.

Якщо перед процедурою дитина почувається стривоженою та переляканою, спробуйте такі техніки:

  1. Техніка стискання. Запропонуйте дитині стискати м’ячик або власні долоні. Необхідно сильно стиснути щось долонями та затриматися на 5 секунд у такому стані. Наступний етап: розслаблення і повторення циклу.
  2. Послухайте разом музику або поспівайте. Це допоможе дитині відволіктися від процедури, а відтак вона буде більш розслабленою.
  3. Спробуйте попрацювати з уявою. Уявіть разом із дитиною місце, яке їй приємне. Попросіть сина/дочку описати те, що він/вона бачить, які запахи та звуки чує, що відчуває.

Важливо пам’ятати, що іноді щеплення, які захищають вашу дитину від інфекційних захворювань, можуть викликати тимчасовий дискомфорт, наприклад, незначний біль у місці ін’єкції, підвищення температури. З цієї причини дитина може нервувати і плакати, відповідно, після щеплення вона потребує більшої уваги.

Зверніться до лікаря у разі підвищення температури чи іншого погіршення стану дитини.

 

ПЕРЕЛІК ПРОТИПОКАЗАНЬ ДО ВАКЦИНАЦІЇ

МОЗ України оновило перелік протиказань до вакцинації наказ № 2070 від 11.10.2019

Абсолютні протипоказання до введення вакцини:

  • якщо була анафілактична реакція на попередню дозу вакцини — стосується тільки цієї вакцини або її компонентів
  • вагітність — для введення живих вакцин
  • тяжка імуносупресія/імунодефіцит — для введення живих вакцин
  • гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0° C — для рутинної вакцинації

Не є протипоказаннями до вакцинації:

  • гостра хвороба з легким перебігом із температурою до 38,0°С (якщо температура вище 38,0°С, вакцинуватися можна після одужання)
  • незначні порушення у стані здоров‘я (прорізування зубів, диспепсія, застуда з підвищеною температурою або без), які часто зустрічаються у дітей перших років життя
  • період лактації для жінок (за винятком вакцинації проти вітрянки та — в деяких випадках — жовтої лихоманки)
  • прийом антибактеріальних та противірусних препаратів (за винятком вакцинації проти вітрянки та черевного тифу)
  • контакт з інфекційним хворим, карантинні заходи.

Також застереження (вакцинація з пересторогою) встановлюються лікарем, який вирішує питання щодо проведення вакцинації відповідно до рекомендацій, з урахуванням всіх ризиків та переваг для пацієнта, викладених у цьому Переліку та інших національних настановах. За потреби для отримання додаткової інформації щодо верифікації діагнозу, перебігу захворювання, необхідності додаткових обстежень лікар скеровує пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення щодо проведення вакцинації.

 

(067)  328-50-93

ДОСТУПНІ ЦІНИ НА ВАКЦИНАЦІЮ

ВАКЦИНИ

*на сайті представлена коротка інструкція до препаратів для ознайомлення. З повною інструкцією можна ознайомитись на сайті виробника.

АДП-М-Біолік

ДжиСі Флю

Менактра

Стамарил

АП-Біолік

Енджерикс В (дит/дор)

М-М-Р-Вакспро

Твінрикс

Бустрикс

Індіраб

Німенрикс

Тетраксим

Бустрикс Поліо

Імовакс Поліо

Пентаксим

Тіковак

Ваксігрип Тетра

Інфанрикс

Превенар-13

Тіфім Ві

Варілрикс

Інфанрикс Гекса

Пріорикс

Туберкулін

Верораб

Інфанрикс ІПВ

Ротарикс

Хаврикс

Гардасил

Інфанрикс ІПВ Хіб

Ротатек

Хіберикс

Гексаксим

Інфлувак Тетра

Синфлорикс

Церварикс